2010. gada 3. novembris

Kā zināt un noteikt vai tavs zelts ir īsts?


Katrs no mums zina seno sakāmvārdu - ne viss ir zelts, kas spīd. Ikdienā tā mēs sakām par lietām, kas izskatās iespaidīgas, bet to jēga un saturs ir tukšas. Ir liela bēda, ja mēs nopērkam dārgu un skaistu mobilo telefonu, taču līdz ko tā garantijas laiks ir pagājis, tas sabojājas un slēdzas pats no sevis ārā. Aiznesot pie meistara, viņš mums piestāda rēķinu, kas līdzinās jauna telefona iegādei un tas nerada patīkamus brīžus. Taču vēl nepatīkamāk būtu, ja, kā vēsta šis sakāmvārds, mēs iegādātos zeltu un samaksātu par to adekvātu cenu, taču vēlāk izrādītos, ka tas ir muļķu zelts, viltojums vai zelta stienis, kam vidus ir pildīts ar citu daudz lētāku metālu. Protams, šāds risks nav vērā ņemams, ja zelta produkts tiek iegādāts no uzticama pārdevēja, par kura zelta izcelsmi mēs varam būt pilnīgi droši. Taču kā ir ar citiem gadījumiem, piemēram, sludinājumiem, kas mums piedāvā iegādāties zelta monētas un stieņus par labām cenām? Vai varbūt kāds paziņas drauga piedāvājums, kas šķiet ļoti pieņemams un kārdinošs?

Tādā gadījumā mums ir nepieciešams zeltu pārbaudīt, lai zinātu tā tīrības pakāpi. Latvijā šādu pakalpojumu var veikt Proves Birojs (http://www.prove.lv), kura pakalpojumos ietilpst gan dārgmetālu pārbaude, gan provēšana. Tā cenas ir pieņemamas un ir vērts būt drošam izdarot tik vērtīgu ieguldījumu kā zelts.

Viens no veidiem, kā vienoties ar zelta pārdevēju par dārgmetālu pārbaudi ir sarunāt, ka pārdevējs maksā par pārbaudi. Gadījumā, ja zelts ir īsts un tā dārgmetāla tīrības atzinums atbilst pārdevēja solītajam, tad jūs kā pircējs apņematies iegādāties no pārdevēja piedāvāto dārgmetālu un piemaksājat cenai klāt pārbaudīšanas summu. Taču, ja pārbaudē atklājas, ka dārgmetāla tīrība vai svars atšķiras no pārdevēja solītā, jums nav saistības iegādāties preci un arī par pārbaudi jums nav jāmaksā.

Ja jums ir kāds padoms vai interesanta pieredze šajā jautājuma – droši dalieties komentāros, vai rakstiet mums e-pastu uz zelts24@gmail.com

2 comments:

Anonīms teica...

Vai tiešām nav neviena pāsrocīga varianta, kā pārbaudīt mājas apstākļos?

Anonīms teica...

Ir, un proves arī pats var sertificēt!

Ierakstīt komentāru

Populārākās ziņas pēdējās nedēļas laikā:

 

Saistību atruna un noteikumi | Zelts24.lv | (C) 2006 - 2010 | Visas tiesības rezervētas | Design by MoreThanDesign.Net and Brian Gardner